Продавець Агрохімія. Замовлення та доставка по Україні. . розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
450 відгуків
Отримайте миттєву знижку за промокодом "50грн" на замовленняДокладніше
Агрохімія... Доставка по Україні. Працюємо із 9.00 до 19.00год.
+380 (98) 177-07-76KyivstarДля замовлення
+380 (99) 130-32-30VodafoneДля замовлення
Додати відгук

Захист сої від хвороб: серія статей з важливими нюансами застосування фунгіцидів на сої.

Захист сої від хвороб: серія статей з важливими нюансами застосування фунгіцидів на сої.

Захист сої від хвороб - питання, яке є надзвичайно важливим для одержання високої врожайності культури і викликає дуже багато суперечок серед аграріїв. Коли слід проводити обробки, в яких випадках слід приділити захисту посівів особливу увагу, скільки разів обробляти сою фунгіцидами, щоб отримати здоровий врожай, але не витрачати даремно недешеві препарати?

1. Чи можна вносити фунгіциди під час вегетації сої?

Довгий час вважалося, що соя є тією культурою, яка не потребує особливого захисту. Що вона не хворіє. Якщо звертали увагу, то це зазвичай були або бактеріози або частково пероноспороз. А інших проблем або не було, або їх не помічали, вони маскувалися. І тому виробники вважали фунгіцидну захист для сої не актуальною. І треба врахувати, що за останні 20 років ситуація істотно змінилася. Так, наприклад, за даними Міністерства, в 1990 році в структурі посівних площ соя займала близько 0,3%, а в 2011 році площі зросли до 3%, в 2016 р.. - це вже майже 6%. Сівозміни насичені, ситуація змінилася. Відбулося накопичення инокулюма в ґрунті.

За рахунок того, що рештки залишаються у нас на полі, виникають проблеми з тими хворобами, джерелом яких є рослинні залишки. Зокрема, це той же пероноспороз, септоріоз листя, антракноз. І в зв'язку з цим питання захисту стає все більш актуальним. У багатьох випадках ураження листя і стебла призводить до подальшого зараження бобів і, відповідно, насіння, в свою чергу призводить не тільки до прямих втрат врожаю, а й до значного погіршення якості насіння, і, як результат, до погіршення насіннєвих якостей і товарних. Тому на сьогоднішній день питання звучить не «можна?» А «обов'язково потрібно».

2. Дійсно чи не слід застосовувати для сої фунгіцидні протруйники з діючою речовиною триазольной групи?

Деякі аграрії з власного досвіду стверджують, що такі препарати значно знижують енергію проростання і зменшують схожість насіння.

На ранніх етапах розвитку сої однією з найбільших проблем є ураження фузаріозом. Це може бути як наслідком посіву інфікованих насіння, так і результатом пролонгованої контакту насіння з грунтом. Прояв хвороби може бути на сім'ядольних листках, на подсемядольного коліні, це можуть бути тріщини, виразки, де з'являється інтенсивний ріст міцелію. Якщо погодні умови є сприятливими для розвитку хвороби - рослини можуть загинути. Враховуючи, що найбільш ефективними діючими речовинами для захисту від фузаріозу є триазол, потрібно зважено підійти до вибору препарату і зупинитися, наприклад, на фунгіциді імпакт. Бажано, щоб він базувався на фитопатологическом аналізі посівного матеріалу. Виходячи з тих дослідів, які ми проводили в лабораторії, стверджувати, що відбувається зниження показника подібності, ми не можемо. Спостерігається тенденція до зменшення довжини проростків, але аж ніяк не зниження самого показника. В польових умовах це може виглядати як затримка появи сходів, але це не зменшення самого подібності. Якщо дійсно відбувається зниження схожості, то в кожному конкретному випадку потрібно аналізувати ситуацію і розбиратися, чому так сталося.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner