Корзина
66 отзывов
Надежный продавец Prom.ua
Замовлення лише на каністру, банку, пакет чи мішок

Регулятори росту рослин

Регулятори росту рослин
Одним із важливих і ефективних методів підвищення врожайності та збереження якості продукції зернових культур в цьому сезоні, незважаючи на об’єктивні фактори, що склалися, та примхи погоди, є впровадження інтенсивних технологій із застосуванням...

10.11.17

Стабілан® і Кампосан® Екстра:
рослини нижчі – урожай більший


 
Одним із важливих і ефективних методів підвищення врожайності та збереження якості продукції зернових культур в цьому сезоні, незважаючи на об’єктивні фактори, що склалися, та примхи погоди, є впровадження інтенсивних технологій із застосуванням регуляторів росту рослин. Що ж це за речовини і яка їх роль для сільськогосподарських культур? 
Регулятори росту рослин – це природні або синтетичні низькомолекулярні речовини, які при виключно малих концентраціях у рослинах суттєво змінюють процеси їх життєдіяльності. Вони містять збалансований комплекс фіторегуляторів і біологічно активних речовин, що підвищують стійкість рослин до несприятливих факторів природного або антропогенного походження: вилягання посівів, критичних коливань температур, дефіциту вологи та дають можливість отримати високі показники врожайності за умови застосування інтенсивних технологій. 

Найбільш відомими сьогодні на ринку є росторегулюючі речовини хлормекват хлорид та етефон .
Стабiлан® 750 SL, в.р.к. – діючою речовиною є хлорид хлормеквату (хімічна група – похідні четвертинного амонію), який поставляється кінцевому виробникові у формі водорозчинного концентрату і виготовляється компанією Нуфарм ГмбХ енд Ко КГ, м. Лінц, Австрія. Механізм дії продукту базується на здатності хлорид хлормеквату спричиняти антагоністичну дію на обмін гіббериліну, що призводить до зменшення довжини стебла, збільшення його діаметру і потовщення стінок. Це надзвичайно важливо за умови інтенсивних технологій вирощування зернових культур, у яких застосовуються високі норми азотних добрив і в умовах надмірного зволоження. Продукт також є незамінним у системах вирощування ріпаку та отриманні стабільно високих врожаїв! Завдяки своїм системним властивостям препарат швидко проникає в рослину через листя і прямує до тих частин рослини, які відпові дають за ріст та ділення клітин. 
 
При використанні Стабiлану® слід врахувати певні особливості 
Обприскування посівів зернових культур рекомендується проводити від початку кущіння до початку виходу в трубку (фази ВВСН 21-31, переважно фаза ВВСН 25). Залежно від сорту культури, яка обробляється, норму витрати препарату диференціюють наступним чином: 
для сортів з тенденцією до вилягання від низької до середньої – 1,0-1,5 л/га, для сортів із тенденцією до вилягання від середньої до високої – 1,5-2,0 л/га. 
За умови високого фону мінерального живлення кращі результати досягаються при розділенні норми 1,5 л/га по 0,75 л/га: перша обробка – у фазі кущення, друга – не пізніше, ніж за тиждень до початку виходу в трубку. 
Перевагою продукту є також те, що ефективність його дії не знижується, якщо навіть за годину після внесення очікується дощ. Звертаємо увагу, що не слід застосовувати препарат в умовах засухи. 

Іншим важливим регулято- ром росту, який використовують зокрема у період вищих температур від виходу в трубку до виходу колоса (фази ВВСН 30-31 та ВВСН 49-50) є Кампосан® Екстра SL, в.р.к., діючою речовиною якого є етефон (хімічна група – похідні фосфонової кислоти) у формі водорозчинного концентрату. Механізм дії продукту базується на ретардантному ефекті, який виникає за рахунок накопичення етилену, що призводить до укорочування стебла та потовщення другої і третьої міжвузловин, стінок соломин, підвищення кількості продуктивних стебел. Етилен, у свою чергу, стимулює синтез твердих субстанцій (лігнин, целюлоза), внаслідок чого зміню ється динаміка накопичення біомаси рослин, співвідно шення соломи та зерна в напрямку останнього. Препарат проникає в рослину здебільшого через листя та переміщується системно. 
 
При використанні Кампосану® Екстра слід врахувати такі особливості 
На ячмені рекомендується однократне внесення у фазі початку виходу прапорцевого листка BBCH 37 у нормі 0,35-0,5 л/га.
На пшениці використовують одну або дві обробки за сезон:
При двократному внесенні: 
• перше внесення: фаза виходу в трубку (BBCH-30) у нормі 0,5 л/га; 
• друге внесення: фаза початку виходу прапорцевого листка (BBCH-37) у нормі 0,2 л/га.
При однократному внесенні: 
• фаза внесення: початок виходу прапорцевого листка (BBCH-37) у нормі 0,5 л/га. Не рекомендується застосовувати препарат з метою захисту від вилягання за сухої погоди, на слаборозвинутих посівах і забур’янених площах. Оптимальна температура для застосування препарату – 16-20 С. Не слід використовувати препарат при температурі вище 30°С. Екстремальні погодні умови протягом п’яти днів після проведення обробки препаратом можуть призвести до затримки у дозріванні врожаю. Препарат неефективний на посівах, які вже вилягли. 
 
Висновки 
Слід пам’ятати, що використання Стабілану® та Кампосану® Екстра є доцільним за будь-якої технології вирощування зернових культур, адже це дуже важливі елементи, перевагами яких є: 
• зупинка росту стебла в довжину, що сприяє його потовщенню та зміцненню; 
• запобігання виляганню зернових колосових культур; 
• покращення кущіння та збільшення продуктивності зернових культур; 
• активізація рівномірного достигання врожаю та покращення його якості; 
• підвищення природного імунітету рослин.
Другие статьи