Корзина
65 отзывов
Надежный продавец Prom.ua
Замовлення лише на каністру, банку, пакет чи мішок

Шкідники ріпаку довгоносик і скритнохоботник - що необхідно зробити вже зараз!

Шкідники ріпаку довгоносик і скритнохоботник - що необхідно зробити вже зараз!
Шкідники ріпаку довгоносик і скритнохоботник - що необхідно зробити вже зараз!

26.10.16

З першими теплими днями комахи шкідники ріпаку вже проявляють активність - час використовувати жовті чашки-пастки.

Довгоносики і рапсові скритнохоботники вже при температурах від 11 до 12°C залишають свої зимові притулки, а як тільки грунт прогрівається на 2 см вглиб до 5-7°C, вони вже починають вилітати на поля. У цей момент все ще можна встигнути розставити жовті чашки серед посівів: тільки в цьому випадку можна буде правильно оцінити масштаби загрози.

Для боротьби з шкідниками спочатку потрібно дочекатися моменту, коли комахи почнуть вгризатися в рослини. Залежно від температури час очікування складе від п'яти до 14 днів. Після цього комахи починають відкладати яйця в стебла. Це - найбільш оптимальний час, щоб почати вживати заходів.

Для успішної боротьби з шкідниками важливо знати не тільки час відкладання ними яєць, але і той критичний рівень ураження, після якого необхідно бити тривогу. Німецькі аграріїі, наприклад, вживають необхідних заходів після того, як в одну жовту чашку протягом трьох днів потраплять 30 довгоносиків або 10 ріпакових скритнохоботників.

Серед дозволених до застосування в звичайних випадках - піретроїди 1-го або 2-го класу. Як правило, застосування інших типів речовин в цих випадках не потрібно. Якщо мова йде також про нашестя ріпакового квіткоїда, рекомендується використання інсектициду Нурел д або його аналогів

У будь-якому випадку важливо ні в якому разі не робити передчасних заходів, як часто відбувалося в минулому, поряд з неправильним вибором засобів. Необхідно обов'язково дочекатися моменту відкладання яєць, а також критичного перевищення кількісного порогу шкідників.

Другие статьи