Корзина
65 отзывов
Надежный продавец Prom.ua
Замовлення лише на каністру, банку, пакет чи мішок

Оригінал чи дженерик?В чому різниця?

Оригінал чи дженерик?В чому різниця?

14.01.14

Оригінальні або дженерики : які ЗЗР вибрати?

Весна - час закупівлі засобів захисту рослин. Завдання хлібороба - зробити вибір на користь ефективних препаратів , і при цьому заощадити.

Історії сучасної агрохімії - більше 70 років. За цей час винайдено безліч діючих речовин , на основі яких створюються різноманітні засоби захисту рослин. Серед них є оригінальні пестициди , які випускає компанія з патентом на діючу речовину , і дженерики (препарати - аналоги) , що випускаються іншими компаніями після закінчення терміну патенту .

Сьогодні , за різними підрахунками , пестицидів - аналогів в обсязі українського ринку  більше 45 %. Хлібороби активно купують їх для захисту посівів , і, як правило , дженерики виправдовують надану їм довіру . Але не завжди. Так само як і оригінальні препарати , які теж можуть давати осічку. Вигідне для аграрія рішення може бути знайдено в поєднанні обох типів пестицидів.

Розберемося , у чому відмінність оригінальних препаратів від дженериків , і чим від них відрізняється контрафактна продукція .


Оригінальні препарати.

Оригінальні засоби захисту рослин виробляються на основі хімічної речовини, яка винайдено на науковій базі компаніі виробника (як правило , це великий хімічний концерн ) . Більшість діючих речовин створено в 50 - 70ті роки минулого століття, і унікальними правами на них володіє один -єдиний виробник. На науковій базі компанії до речовини додаються різні додаткові з'єднання для підвищення його ефективності та зменшення токсичної дії на культуру. Ціна таких пестицидів досить висока , і це легко пояснити. Розробка ЗЗР від синтезу молекули діючої речовини до створення комерційного препарату зазвичай займає 10-15 років і коштує мільйони доларів.


Препарати - дженерики.

На даний момент український ринок  агрохімії майже наполовину складається з CЗР-аналогов , і в цієї цифри є тенденція до збільшення. Оригінальні пестициди створюються на основі хімічної речовини , захищеного патентом. Але патент не вічний.

По закінченні терміну патентного захисту компанія - правовласник діючої речовини втрачає монопольне право на виробництво препарату на його основі , і тоді вже будь-яке підприємство може створити своє ЗЗР на основі цієї діючої речовини : освоїти технологію виробництва , привласнити препарату свою назву , встановити ціну - і все , можна виходити на ринок.

Усі копії оригінальних препаратів - офіційно зареєстровані засоби.Щоб потрапити на поле до хліборобові , дженерики проходять серію перевірок(до 2 років),після чого надається висновок про безпеку та необхідні сертифікати.

Незважаючи на таке кропітке дослідження , шлях на ринок для дженерика не настільки довгий , як у інноваційного препарату. Звідси - відчутна різниця у вартості оригіналу і дженерика .


Підроблені пестициди.

Такі препарати часто плутають з дженериками . Але це - зовсім не одне і те ж. На відміну від офіційно зареєстрованих аналогів оригінальних препаратів, підробки,або так званий "китай" - це контрафактна продукція ,яку в основному підробляють під відомі оригінальні препарати так,що навіть спеціалістові важко відрізнити від оригінала, яка не проходить ніякої реєстрації і потрапляє на ринок нелегальними шляхами.


У чому різниця?

Думки про те , що вигідніше купувати - оригінальні засоби захисту або дженерики , дуже різні. Великі хімічні концерни приводять аргументи на користь придбання тільки оригінальних препаратів. Дистриб'ютори,які реалізують обидва види продукції зі своїми рекомендаціями а виробники дженериків приводять свої аргументи.

Будучи  агрономом в минулому і працюючи із агрохімією зараз, спілкуючись із багатьма сілгоспвиробниками вже більше 15 років я так і не почув вагомих доказів про різницю між дженериками і оригіналами.На мою думку,що якби були факти,що дженерик гірший ніж оригінал тоді вже б в кожній області,в кожному районі були б проведені показові семінари мов"подивіться люди що наробив дженерик а як гарно спрацював оригінал".А так дійсно вони працюють практично однаково хіба,що можливо дженерик працює інколи трошки жорсткіше,але добавивши самого дешевого стимулятора росту(різні гумати і тд),ми не тільки вирівняємо роботу із оригіналом а навіть буде менший стрес ніж від внесення оригіналу.Навіть додавши до суми дженерика ще стимулятор росту всеодно буде дешевше.Але то лиш деякі препарати можуть незначно так працювати.

Я не є прихильником чи дженерика чи оригінала.Просто в ситуації із ціною на сільгоспродукцію якось потрібно фермерові зменшити собівартість.

З повагою Роман.    agrokomplekt2000.com.ua   тел.098-00-56-406

Другие статьи