Продавец Заказ на площадь от 2га. Доставка по Украине. Агрохимия. развивает свой бизнес на Prom.ua 9 лет.
Знак PRO означает, что продавец пользуется одним из платных пакетов услуг Prom.ua с расширенными функциональными возможностями.
Сравнить возможности действующих пакетов
Корзина
81 отзыв
Замовлення лише на каністру, банку, пакет чи мішок

…Як можна в теперішніх умовах не залежати від ціни на сільгосппродукцію?

…Як можна в теперішніх умовах не залежати від ціни на сільгосппродукцію?

24.12.13

…Як можна в теперішніх умовах не залежати від ціни на сільгосппродукцію?

Згідно статистики, в Україні щороку  більш ніж на 10% зникає фермерських господарств. Воно і не дивно, тому що практично неможливо конкурувати із холдингами, яким постійно держава допомагає, а фермерам ― виживай як хочеш. Для фермера практично неможливо збути по тій ціні, що холдинги сільгосппродукцію тому, що об’ємів немає і їм приходиться збувати за будь які кошти, щоб хоч взагалі продати і готуватись знову до сівби. Хоча багато в чому винні і самі фермери, що все саме так. Адже холдинги збирають високі врожаї, а фермери не можуть. А по якій причині? Причина в Сучасній Технології Вирощування с/г культур або в фермерові, який хоче із мінімальними затратами мати врожай. Насправді це самообман, який працював після розпаду союзу, тому що ще  тоді в землі було достатньо залишків добрив, які через деякий час були використані культурами. Знаю багатьох таких фермерів, які тільки жаліються на державу, а самі збирають по 30цт/га пшениці, 20цт/га ячменю, 80цт/га сирої кукурудзи, буряка по 250-300 і т.д. Таких фермерів, мабуть, більшість, що врожайність на межі собівартості і вистачає лише щоб розрахуватись із людьми за паї. А далі знову кредити, борги і т.д. - все по колу…

Якщо у нас в державі так склалося, що фермерам важко виживати і, судячи із новин, буде ще гірше, пропоную йти іншим методом ― методом збільшення врожайності,  щоб менше залежати  від  ціни на сільгосппродукцію. Знову хочу навести один приклад із своїм знайомим фермером, який займається вирощуванням цукрового буряка. Як ми пам’ятаємо в минулому році ціни на цукор «не було» і більшість фермерів відмовились вирощувати цю культуру. Але тільки не мій знайомий. Він збирає від 600 цт/га буряка і, трактуючи його слова: «Яка б ціна ціна на цукор не була, Я все одно в виграші, бо покриваю низьку ціну хорошою врожайністю». Так само можна сказати і про вирощування будь якої культури.

Практично, я не можу сказати, що якщо вносити оригінальні Пестициди можна мати більший врожай ніж генеричні. Проводивши не раз із фермерами досліди, ми не бачили різниці в «роботі» оригінала чи генерика. Просто менеджери, які продають препарати відомих брендів будуть хвалити своє а ті, що продають вітчизняні ― своє. Є така приказка «Кожна птаха своє гніздо хвалить»...

Хочу зупинитись на одному, справді  дієвому прикладі підвищення врожайності, про який Ви знаєте, який можливо використовували або відноситесь скептично через підробки чи не правильне внесення. Цей метод можна назвати «Економічна вигода від внесення МІКРОДОБРИВ».

Якщо говорити своїми словами, то кожна рослина крім основних елементів живлення (як NPK), потребує ще мікро- і макроелементів. Тобто коли ми їх не використовуємо, ми гарантовано втрачаємо 10-30% врожаю, а інколи і ще більше. Своїми словами «кожний живий організм хоче їсти» і від того залежить його продуктивність і т. д. Це я не взяв із книжки чи сайту, це дійсно досліди, проведені не тільки мною особисто, а і багатьма фермерами, які вносили дійсно  якісні мікродобрива, правда іноземні, а не те, що їм кожен менеджер хоче збути, бо робота у нього така… На мою думку є дійсно хороші мікродобрива

Хочу  провести елементарні розрахунки від вигоди внесення якісних, наголошую якісних, мікродобрив на деяких культурах, щоб Ви зрозуміли, що втрачаєте їх не використовуючи. Наведу приклад  на Кристалоні або Розасолі (всі інші препарати мають схожу ціну витрат на 1 га),(якщо Вуксала на 1 га вноситься менше, то ціна за 1л дорожча і т. д.).

Озима пшениця:

Для збільшення врожайності  до 20%, виробником рекомендовано провести позакореневе підживлення Кристалоном чи Розасоллю 2-3 рази по 2-5кг/га. Ціна приблизно 28 грн/кг данного мікродобрива.

Нехай ми не будемо претендувати на внесення 3 рази, а порахуємо внесення за 2 рази і по 4кг/га добрива. І не будемо претендувати на 20% підвищення вражаю, а на мінімальне ― 10%.

Розрахунок:

2 (внесення) * по 4кг (добрива) = 8 кг потрібно внести за 2 рази.

8 кг * 28 грн/кг = 224 грн затрат на внесення мікродобрива. (затрат на сам процес внесення практично немає тому, що мікродобрива вносяться разом із пестицидами). Тобто у нас затрати 224грн/га.

Візьмемо врожайність пшениці врожай пшениці 50цт/га, а ціна 1500грн/тона

10% ― це ще додатково 5цт/га пшениці, тобто:

0,5т * 1500 грн/т = 750 грн прибутку

750 грн – 224грн (затрат) = 526 грн ЧИСТОГО ДОХОДУ ІЗ 1ГА

НЕ ГОВОРЯЧИ, ЩО КЛАС ПШЕНИЦІ БУДЕ ВИЩИЙ

 

Соя:

2 (внесення) * на 4кг (добрива) = 8 кг потрібно внести за 2 рази.

8 кг * 28грн/кг = 224 грн затрат на внесення мікродобрива. (затрат на сам процес внесення практично немає тому, що мікродобрива вносяться разом із пестицидами).  Тобто у нас затрати 224 грн\га

Візьмемо врожайність 25ц/га, а ціна 3000грн/т

10% ― це 2,5 цт/га додатково

0,25 т * 3000 грн/т = 750 грн прибутку

750 грн – 224 грн = 526 грн ЧИСТОГО ДОХОДУ! (вийшло схоже, що і в пшениці)

 

Кукурудза:

2 (внесення) * на 4кг (добрива) = 8 кг потрібно внести за 2 рази.

8 кг *28 грн/кг = 224 грн затрат на внесення мікродобрива. (затрат на сам процес внесення практично немає тому, що мікродобрива вносяться разом із пестицидами). Тобто у нас затрати 224грн\га

Візьмемо врожайність 80цт/га,  а ціна 1000 грн/т

10% ― це 8 цт/га додатково

0,8 т * 1000 грн/т = 800 грн

800 – 224 = 576 грн ЧИСТОГО ПРИБУТКУ!

Картопля.

8 кг *28 грн/кг = 224 грн затрат на внесення мікродобрива. (затрат на сам процес внесення практично немає тому, що мікродобрива вносяться разом із пестицидами). Тобто у нас затрати 224грн\га

Візьмемо врожайність 100цт\га а ціна не 5 грн як зараз а нехай 2,5грн\кг

10% це 1т картопля додатково із 1 га

1т*2500грн\т=2500грн

2500-224(затрат)=2276 грн  додатково чистого прибутку із 1га.а із 10га?...

ПРАВДА Ж ПРОСТА МАТЕМАТИКА? Я РАХУВАВ МІНІМАЛЬНУ ПРИБАВКУ ДО ВРОЖАЮ. А ЯКЩО БІЛЬШЕ ВІДСОТКІВ?

Просто запитайте себе: «Де ще я можу заробити 200-300 % рентабельності за кілька місяців?»

Так можна самостійно порахувати по кожній культурі. Просто потрібно порахувати скільки коштує мінімум 10% тієї чи іншої культури.

 

---Так, Ви скажете, а деж взяти кошти щоб вкласти в добрива? На мою думку, як агронома, краще, щоб те поле, або частина поля відпочило, то більше буде користі, ніж мучити землю. Також Вас ніхто не заставляє, якщо немає можливості вносити на всю площу, можна частину внести, але просто порахуйте, скільки  втрачаєте??? Навіть якщо взяти в банку кредит на тих кілька місяців, щоб придбати якісні мікродобрива, Вам вигідніше буде, ніж недоотримати мінімум 10% врожаю...

---Відповідь тим фермерам, які вже можливо вносили і не бачили результату ― ТАКЕ НЕМОЖЛИВО 100%. Є кілька причин у розчаруванні:

  1. Неякісні мікродобрива.

Не в образу сказано буде нашим виробникам, або тим, хто завозить невідомо звідки такі мікродобрива, але якщо стоїть переді мною два різних добрива ― Яра Цинтрак і там є 70% цинку і виробник рекомендує внесення 0,5-1л/га і поруч наше, не буду вказувати назви, і там є 17% цинку, а виробник пише, що також внесення 0,5-1 л/га, то на який результат можна розраховувати?! Дійсно, що після внесення таких добрив (там де 17%) про який результат може бути мова? ЗВИЧАЙНО, БУДЬ ЯКА РОЗУМНА ЛЮДИНА БІЛЬШЕ ВНОСИТИ ТАКОГО НЕ БУДЕ І БУДЕ КОЛЕГАМ ГОВОРИТИ, ЩО МІКРОДОБРИВА ЦЕ МАРНА ТРАТА ГРОШЕЙ.

2.Не дотримання технології.

Якщо Ви хочете досягти мінімум тих 10%, то слід внести дійсно 2 рази мікродобриво і у фази, коли рослина того потребує, а не «коли виходить», але тільки якісне, іноземне дійсно, а не «ніби іноземне»… На упаковках добрив є норми і строки внесення. Зараз «як грибів після дощу» розвелося добрив в Україні. Мабуть дуже вигідно їх «колотити», але результат від них…

--Найкращий результат перевірити чи справді працює мікродобриво ― взяти на частину поля. Одну частину обробити по технології мікродобривом, а іншу ні. Гарантую, що відповідь Ви побачите через кілька днів.

 

І на завершення хочу сказати, що багато зараз тих, хто торгує мікродобривами або іншими новими препаратами, заявляють, що цим можна замінити основне живлення(NPK). Вважаю, що це не правда . Мікродобрива для того, щоб допомогти рослині краще засвоїти основне добриво і ніяк  не замінити основного живлення.

З повагою Роман. agrokomplekt2000.com.ua

ЯКЩО ВАС ЗАЦІКАВИЛО-ТЕЛЕФОНУЙТЕ 098-00-56-406 І РАЗОМ ПІДБЕРЕМО ПОТРІБНУ СИСТЕМУ ЖИВЛЕННЯ.

 

СТАТТЯ ЗА 2013РІК

Другие статьи